WIEDŹMIN

Biały Wilk

moneta 50$

PIERWSZA NA ŚWIECIE MONETA W KSZTAŁCIE STATUY – WYKONANA ZE SREBRA!

Moneta jest wykonana z 1,08 kg Ag 925, co przekłada się na: 1 kg Ag 999 i 80 g CuNi. 

Nigdy wcześniej Wiedźmin nie został upamiętniony w tak niesamowity sposób. Moneta zachwyca swoim wykonaniem. Majestatyczna poza Geralta została wykuta w srebrze z zachowaniem wszelkich detali. Słynne wiedźmińskie miecze zostały wyeksponowane, a dodatkowo miecz w ręku Geralta ozdobiono pismem runicznym. Nie zabrakło również amuletu cechu Białego Wilka, dumnie spoczywającego na szyi Wiedźmina. Szerokość monety to 87 mm, długość 97,5 mm, a wysokość 156 mm. Każda moneta posiada numerowany awers.

Awers potwierdza autentyczność monety. Znajduje się na nim informacja o nominale, emitencie oraz wadze i próbie srebra. Nakład ograniczono do 100 sztuk. Moneta zapakowana jest w eleganckie, tematyczne pudełko, wraz z certyfikatem autentyczności. Do monety dołączony jest specjalny pędzel, dzięki któremu będzie można zachować swoją figurkę w doskonałym stanie.

W serii znajdzie się 12 monet, wydawanych co roku. Razem stworzą wyjątkową kolekcję. 8 z nich odpowiadać będzie kolejnym tomom z Cyklu Wiedźmińskiego, a 4 będą poświęcone scenom z książek z głównymi bohaterami.

SPECYFIKACJA

50$

Nominał

Niue Island

Państwo

AG 925

Metal

1 kg

Waga

87x97,5x156 mm

Rozmiar

Oksydowany

Stempel

100 sztuk

Nakład

LUTY 2021

Data emisji

Numerowany awers

Dodatki

NAKŁAD WYPRZEDANY