WIEDŹMIN

Krew Elfów

moneta 5$

Moneta Krew Elfów wybita jest z 62,2 gramów srebra próby 999. Rewers o średnicy 45 mm przedstawia ważną scenę z książki Andrzeja Sapkowskiego o tym samym tytule. Jest to atak grupy komando Scoia’tael na krasnoludzką karawanę, z którą podróżowali Geralt i Ciri.

Na pierwszym planie widać Geralta ratującego Ciri przed ciosem elfki. W tle umieszczono walczącego Yarpena z Czarnobrodym. Projekt monety jest pełen symboli – elfka ma na sobie czapkę z ogonem wiewiórki. Zwierzę to jest symbolem Scoia’tael, gdyż nazwa ta ze Starszej Mowy oznacza właśnie „wiewiórki”.

Każdy szczegół rewersu jest znakomicie widoczny dzięki wysokiemu reliefowi, a całość prezentuje się niezwykle plastycznie, podobnie jak świat przedstawiony w książce Sapkowskiego. Uwagę przyciągają również dodatki. Na rewersie umieszczono dodatek w postaci selektywnego czerwonego złota, które imituje krew. Kolejny ciekawy element dekoracji to koło, które zostało ręcznie wykonane z niezwykle twardego drewna. Ze względu na indywidualny sposób tworzenia, wstawki mogą się różnić od przedstawionej na zdjęciu.

Awers zdobią ornamenty i symbole związane z Elireną. Nawiązuje do niej wiewiórka w medalionie gotyckim oraz krzewy pełne róż. Po środku monety umieszczono także płytę z płaskorzeźbą Elireny.

Po lewej stronie awersu znajdują się informacje o nominale, próbie srebra i emitencie.

Moneta zapakowana jest w eleganckie, drewniane pudełko wraz z certyfikatem autentyczności. Limitowany nakład – 2000 sztuk!

SPECYFIKACJA

5$

Nominał

Niue Island

Państwo

AG 999

Metal

62,2 g

Waga

Ø 45 mm

Rozmiar

Oksydowany

Stempel

2000 sztuk

Nakład

Styczeń 2022

Data emisji

Wysoki Relief

Dodatki

numerowany rant

Dodatki

Selektywne złocenie

Dodatki

drewniana wstawka

Dodatki

NAKŁAD WYPRZEDANY