WIEDŹMIN

Miecz przeznaczenia

moneta 5$

Moneta Miecz Przeznaczenia wybita jest z 62,2 gramów srebra próby 999. Rewers o średnicy 45 mm przedstawia dwie sceny, które pojawiają się w opowiadaniu.

Scena główna na rewersie, przez znawców tematu oraz fanów często opisywana jako jedna z najważniejszych w sadze o Wiedźminie. Przedstawia trzy postaci: trzymająca kielich Królową Brokilonu, Eithne, podającą kielich Ciri, jednej z głównych bohaterek sagi o Wiedźminie. Obok niej widać Driadę Braenn. W kielichu znajduje się Woda Brokilonu o szczególnych mocach. Wypicie wody z kielicha przez Ciri ma zaważyć na losach dziewczynki oraz innych bohaterów – może pozostać w Brokilonie albo podążać za swoim przeznaczeniem. Scenę główną uzupełnia tło z postacią Geralta, który zabija skolopendromorfa – leśnego potwora atakującego mieszkańców.

Każdy szczegół rewersu jest znakomicie widoczny dzięki wysokiemu reliefowi, a całość prezentuje się niezwykle plastycznie, podobnie jak świat przedstawiony w zbiorze opowiadań Sapkowskiego. Uwagę przyciągają również dodatki. Miecz Wiedźmina został platerowany czystym złotem. Najważniejszy element dekoracji, czyli puchar, wykonano z ręcznie szlifowanego, wielowarstwowego szkła, w którym zostały zatopione płatki złota. Szklane wstawki mogą nieznacznie różnić się od siebie i od wizualizacji.

Awers zdobią ornamenty i symbole związane z Lasem Brokilon oraz atrybuty Geralta: miecze i symbol wilka. Również eleganckie pudełko na monetę zostało opatrzone symbolem Wiedźmina, czyli wilkiem.

SPECYFIKACJA

5$

Nominał

Niue Island

Państwo

AG 999

Metal

62,2 g

Waga

Ø 45 mm

Rozmiar

Oksydowany

Stempel

2000 sztuk

Nakład

Listopad 2020

Data emisji

Wysoki Relief

Dodatki

numerowany rant

Dodatki

Selektywne złocenie

Dodatki

wielowarstwowe szkło z płatkami złota

Dodatki

NAKŁAD WYPRZEDANY