WIEDŹMIN

MIECZ PRZEZNACZENIA

moneta 50$

Jest to druga na świecie moneta w serii „Wiedźmin” wybita ze złota najczystszej próby 9999. Połączenie wartościowego kruszcu i światowego fenomenu to przepis na idealną inwestycję. 

Na rewersie monety znajduje się moment przemiany mimika. Mimik, inaczej zwany dopplerem to potwór mogący przybierać kształty innych istot (muszą być jednak zbliżeni masą ciała) włącznie z ich ubiorem, ekwipunkiem oraz charakterem. Jego naturalny kształt jest trudny to opisania – potwór ma karykaturalną, rozlaną fizjonomie; długie kończyny, nos i język. Doppler jednak ma problem z przejęciem przeciwstawnych do swoich cech charakteru postaci w które się przemienia. To znaczy: dobry mimik może mieć problem z przyjęciem negatywnych cech charakteru (takich jak np. nienawiść), natomiast zły mimik może mieć problem z przyjęciem pozytywnych cech charakteru.

Z kolei na awersie znajdują się symbole związane z podróżą Białego Wilka.

Monetę wybito z 1 uncji złota. Każda z monet dostarczana jest wraz z certyfikatem autentyczności w eleganckim drewnianym pudełku, lakierowanym na wysoki połysk. Nakład jest limitowany – wybito tylko 100 sztuk!

Plan emisyjny (może ulec zmianie):

1. Ostatnie Życzenie 
2. Miecz Przeznaczenia 
3. Krew Elfów 
4. Czas Pogardy
5. Chrzest Ognia 
6. Wieża Jaskółki
7. Pani Jeziora
8. Sezon Burz

SPECYFIKACJA

50$

Nominał

Niue Island

Państwo

AU 9999

Metal

1 OZ

Waga

32 MM

Rozmiar

LUSTRZANY

Stempel

100 sztuk

Nakład

GRUDZIEŃ 2022

Data emisji

NUMEROWANY RANT

DODATKI

W SPRZEDAŻY