WIEDŹMIN

Miecz przeznaczenia

moneta 500 franków BU

Miecz Przeznaczenia – kolejna moneta bulionowa premium w Mennicy Gdańskiej!

Z przyjemnością prezentujemy Państwu naszą kolejną monetę bulionową premium z serii Wiedźmin. Rewers przedstawia Jaskra, który niesie na rękach Essi – wynosi ją z miasta, w który panuje zaraza. Całe tło zajmuje pokaźny zamek.

Moneta została wykonana z czystej próby srebra z dbałością o najmniejsze szczegóły.

Dlaczego warto zainteresować się srebrem inwestycyjnym?

Srebro to obok złota najbardziej popularny metal szlachetny. Jest szeroko używany w przemyśle, a to sprawia, że popyt na ten kruszec systematycznie wzrasta. Jest wdzięcznym tematem dla początkujących inwestorów, ponieważ nie wymaga dużych nakładów finansowych, ani specjalistycznej wiedzy. Zakup i późniejsza sprzedaż srebra nie różni się praktycznie niczym, od zakupów innych dóbr materialnych. Inwestowanie w srebro może stanowić rewelacyjne uzupełnienie portfela inwestycyjnego. Przy obecnej sytuacji gospodarczej warto zwrócić swoją uwagę na srebro, aby uchronić swoje oszczędności np. przed inflacją.

„Miecz Przeznaczenia” to zbiór opowiadań z gatunku fantasy z 1992 roku, napisanych przez Andrzeja Sapkowskiego. Opowiadania z tego tomu stanowią wprowadzenie do sagi o Geralcie z Rivii.

Nominał monety to 500 Franków, a jej legalność zapewnia rząd Kamerunu.

Moneta powstała w dwóch wersjach wagowych 1 oz i 2 oz.

SPECYFIKACJA

500 Franków

Nominał

Kamerun

Państwo

Ag 9999

Metal

31,1 g

Waga

Ø 38,61 mm

Rozmiar

BU

Stempel

1000 szt.

Nakład

marzec 2024

Data emisji

moneta w sprzedaży