THE WITCHER book series

Elven blood

50$ coin

the witcher book series powraca w jednokilogramowej wersji monety Elven blood, wykonanej ze srebra najwyższej próby 999, o imponującej średnicy 100 mm! Rewers przedstawia scenę treningu Ciri w Kaer Morhen. Trenowała ona na „wahadle” – był to tor przeszkód, na którym trenowali wszyscy wiedźmini. Oprócz Geralta, Ciri była szkolona również przez Vesemira, Cöena, Lamberta i Eskela. Wiedźmini uczyli Ciri walki, natomiast czarodziejka Triss Merigold pilnowała, aby Ciri rozumiała magię.

Każdy szczegół jest znakomicie widoczny dzięki wyjątkowo wysokiemu reliefowi, który wynosi aż 3,6 mm. Zarówno rewers, jak i awers monety przyciąga wzrok poprzez swój czerwony dodatek – agat, który ze strony rewersu imituje okno warowni, a ze strony awersu – bramę wjazdową do Kaer Morhen . 

Na awersie, patrząc od góry, widzimy nazwę warowni, która jest siedzibą wiedźmińskiej szkoły cechu Wilka. Poniżej napisu znajduje się brama wjazdowa do warowni. W tle umieszczono góry w Kaedwen. 

Nakład monety kilogramowej jest limitowany – tylko 200 sztuk! Eleganckie pudełko oddaje unikatowość monety. Drewniana szkatułka została polakierowana na wysoki połysk, a grawer na przedniej części jest pokryty czerwonym kolorem, nawiązującym do koloru agatu.

SPECIFICATION

50$

Denomination

Niue Island

State

AG 999

Metal

1 kg

Weight

Ø 100 mm

Size

Oxidized

Stamp

200 pieces

Circulation

Styczeń 2022

Date of issue

High Relief

Accessories

Agatha

Accessories

Numbered edge

Accessories

COIN FOR SALE